Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore

 RAJON 

 EKONOMI 

Afaristët nga Keshani, Turqi, po i hulumtojnë mundësitë për bashkëpunim me Maqedoninë

Kompani turke nga Keshani, qytet në afërsi të kufirit me Greqinë, shohin mundësi për përhapje të bizneseve në Maqedoni...

 KRONIKA E ZEZË 

Zhduket një nxënëse 12 vjeçare në Shkup

Një vajzë dymbëdhjetëvjeçare nga Shkupi dje rreth orës 12 u zhduk nga shkolla fillore "Vasil Gllavinov". Rasti në polici e ka denoncuar nëna e saj 55-vjeçarja E.K. Nga policia informojnë se po merren masa për gjetjen e vajzës. ..

 SPORT 

Shkëndija futsall `tund` Unipab Koçanin me rezultat, 8:3

Shkëndija futsall dhe Unipab Koçan kanë luajtur lojën e rradhës sonte ku rezultati i tyre ka qenë 8:3 në favor të Shkëndijës. Që të dyja këto ekipe që pretendojnë ligën e parë në futsall...

25 vite në muzikë me Jetmir Rexhepin

Një potpuri me këngë të vjetra qytetare do jetë një nga surprizat që pritet të sjellë këngëtari i njohur Jetmir Rexhepi për festat e fundvitit. Në kuadër të Art Clasic ai kryen edhe kurse të muzikës në disa cikle, duke mos u ndalur aspak me..

 KULTURË 

Tregimet e Arlind Farizit nga Maqedonia vlerësohen në Tiranë me çmimin e tretë

U finalizua sot, me një ceremoni të bukur e të ngrohtë, në prani të shkrimtarëve të njohur por edhe të letrarëve të rinj, studentëve të Fakultetit të Arteve të Bukura të Universitetit të Arteve të Tiranës dhe maturantëve të Gjimnazit “Sami ..

 MEDICINA 

Secila farë ka fuqinë e vet shëruese: Po ju zbulojnë cilat duhet patjetër t’i hani!

Farat përmbajnë përqindje të madhe albuminash, mineralesh dhe vitaminash, enzimash, yndyrash dhe hidrokarburesh. Në farë janë të përqendruara të gjithë përbërësit ushqyes, të cilët i janë të domosdoshëm bimës për rritje dhe zhvillim, an..

 TEKNOLOGJI 

Jailbreak i iPhone ka marrë fund

Prej vitesh ka ekzistuar një praktikë e zakonshme mes përdoruesve të iOS e cila quhej “jailbreak” dhe aktivizonte funksione shtesë në iPhone si regjistrimit i ekranit apo mbështetja për widget. ..

 VIDEO 

25 vite në muzikë me Jetmir Rexhepin

Më 1978 Toyota ka lansuar gjeneratën e parë të modelit Supra, që kishte bazën e Celica. ..

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.