Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

МPB: Agim Ismailoviç nuk ka ikur, kumtesa e VMRO gënjeshtër

Shkup, 13 nentor – Agim Ismailoviç nuk i ka ikur policisë dhe deklarata e VMRO-DPMNE është një gënjeshtër e plotë, Ministria e Brendshme reagon ndaj akuzave nga VMRO-DPMNE se i pandehuri në çështjen “Monstra” u arratis.

“Me njoftimin e sotëm, partia VMRO-DPMNE tregon diletantizëm dhe injorancë klasike politike. Trashtë tragjike që ata ose nuk dinë çfarë thonë ose me vetëdije po i gënjejnë qytetarët. E vërteta është krejt e kundërta. Pasi Ministria e Brendshme u njoftua nga gjykata se personi A.I. ai nuk është në gjykatë, ku po zhvillohej një seancë dëgjimore, Ministria e Brendshme e gjeti atë shprehimisht dhe e mbajti për të vuajtur një masë paraburgimi.

“Thotë efikasitet dhe veprim ligjor në përputhje me kompetencat,” thuhet në reagim. Ai shton se Ministria e Brendshme është shtylla kurrizore në luftën kundër veprimeve të paligjshme të çdo individi dhe pa marrë parasysh sa nuk i pëlqen VMRO-DPMNE, duhet të ketë drejtësi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...