Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

​Dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë

Mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka dështuar të mbahet sot për shkak të mungesës së kuorumit.

Në rend dite ishin pikat për plotësimin e listës së dëshmitarëve dhe plani i punës për periudhën e mbetur.

Deputetët që munguan ishin ata nga LDK-ja, PDK-ja dhe Lista serbe.

Kujtojmë, se ky Komision deri tash ka intervistuar ish-ministra dhe ish-drejtor të bordit dhe menaxhmentit të AKP-së.

Në disa raste ishte përmendur se tokat bujqësore ishin privatizuar me çmim tejet të ulët, vetëm nga 1 euro ari për 50 hektarë.

Ndërsa, për listën e parë, këtij Komisioni i kanë mbetur edhe gjashtë dëshmitarë pa intervistuar që pritet t’i intervistoj javën tjetër.

Komisioni që ka nis punën 3 muaj më parë, i kanë mbetur edhe 3 muaj të tjerë punë për hetim parlamentar./KP/

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...