Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

“10 tonë ndihmë për Maqedoninë e Veriut nga Emiratet e Bashkuara Arabe – Abu Dhabi”

Shkup, 09 nëntor, Zhurnal.mk – Një aeroplan me 10 tonë ndihmë humanitare nga Emiratet e Bashkuara Arabe për të luftuar pandeminë e koronavirusit arriti sot në aeroportin e Shkupit. Maqedonia e Veriut pranoi pothuajse 1,500 pako me pajisje mjekësore për mbrojtjen e personelit mjekësor. Vlera e ndihmës është më shumë se 1.5 milion euro. Ndihma është pjesë e programit Emirates Aid (EMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE) nën mbikëqyrjen e Princit të Kurorës dhe Zëvendës Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Ndihma u sigurua nga Departamenti i Ndihmës Ndërkombëtare i Ministrisë së Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, nën drejtimin e Sheik Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...