Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

1100 raste të reja, 33 të vdekur dhe 585 të shëruar

Shkup, 4 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2824 testime të realizuara, 1100 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-439, Kumanovë-56, Dibër-5, Shtip-42, Prilep-52, Tetovë-58, Strugë-29, Veles-27, Manastir-73, Ohër-32, Kavadarc-51, Gostivar-68, Gjevgjeli- 5, Strumicë-33, Kriva Pallankë-15, Radovish-5, Krushevë-2, Koçan-23, Probishtip-3, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-4, Pehçevë-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinic -2, Delçevë-3, Kratovë-2, Sveti Nikollë-17, Kërçovë-16, Resnjë-10 dhe Negotinë-22.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 585 pacientë të shëruar, ndërkaq 30 pacientë kanë humbur betejën me virusin korona.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...