Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

1168 raste të reja, 18 të vdekur dhe 692 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 14 nëntor – Në 24 orët e fundit, u kryen 3353 teste dhe 1168 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 513 -Kumanovo 68 -Dear 6 -Stip 27 -Prilep 77 -Tetovo 65 -Struga 40 -Veles 36 -Manastir 58 – Ohër 25 -Kavadar 29 -Gostivar 30 -Gjevgjeli 5 -Strumicë 33 -Kriva Palankë 5 -Radovish 7 -Krushevë 3 -Kochan 19 -Probishtip 1 -Demir Hisar 1 -Mak.Kamenica 3 -Pehçevë 3 -Berovë 3 -Valandovë 6 -Vinicë 5 – Dellcevë 3 -Kratovë 11 -Sv.Nikolë 33 -Kërçovë 42 – Resnjë 4 -Negotinë 7

18 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (61, 69, 67, 77 dhe 84), dy nga Kumanova (66 dhe 80), një pacient nga Shtipi (54), një nga Tetova (73), dy nga Manastiri (82 dhe 73g), një nga Ohri (84), katër pacientë nga Gostivari (78, 76, 78 dhe 66), një nga Strumica (55) dhe një pacient nga Kratova (74). Njëri prej tyre vdiq jashtë, të tjerët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 692 pacientë të shëruar nga: -Shkup 394 -Kumanova 25 -Shtip 27 -Prilep 22 -Tetovë 49 -Veles 33 -Manastir 14 -Ohër 2 -Kavadar 12 -Gostivar 22 – Gjevgjeli 12 -Strumicë 18 -Kriva Palankë 6 -Radovish 3 -Krushevë 1 -Kochan 12 -Probishtip 6 -Demir Hisar 2 -Mak.Kamenica 1 -Berovë 6 -Vinicë 2 -Kratovë 1 -Sv.Nikole 3 -Kërçovë 16 – Resnjë 1 -Negotinë 2.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...