Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

12 deputetë me Covid, e megjithatë fushata nuk ndalet prej pandemisë

Kur në mars u vendos si praktikë që deputetët diskutimin dhe miratimin e ligjeve ta bënin online, qëllimi ishte shmangia e grumbullimeve në sallat e komisioneve.

Por mesa duket ethet e fushatës janë më të forta se ato të Covid-19. Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së, kundërshtare e fortë e maskës si masë mbrojtëse nga virusi, u gjobit 2 herë për mosmbajtjen e saj teksa zhvillonte takimet elektorale.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, pavarsisht pandemisë , shfaqej pa maskë në takimet e tij deri sa u infektua. Vonë por ndryshe nga Kryemadhi, sipas kryeministrit u vetëkorigjua.

Pamjet tregojnë se takimet elektorale zhvillohen në ambiente të mbyllura, pa distancë sociale dhe ndonjeherë pa maska.

Ministra e deputetë aktivë në fushatën e parakohshme si Balluku, Klosi, Gjiknuri, Gjylameti, Hajdari e të tjerë rezultuan pozitivë ndaj Covid.

Aktualisht janë 12 deputetë Covid pozitivë në Kuvendin e Shqipërisë. Dy prej tyre po mjekohen në Turqi. Pyetja që ngrihet është sesa sa qytetarë kanë takuar?

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...