Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

12 të vdekur, 1.128 raste të reja dhe 307 të shëruar, ky është bilanci i fundit me Covid-19

Shkup, 6 nëntor – Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit nga 3.082 testime janë regjistruar 1128 raste të reja me virusin korona, 307 janë shëruar, ndërkaq 13 të tjerë kanë ndërruar jetë.

Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 37.499, të shëruarve në 22.835, të vdekurve në 1.096, ndërkaq momentalisht ka 13.568 raste aktive

Kanë ndërruar jetë 12 persona, katër pacientë nga Shkupi (63, 75, 44 dhe 68v), dy nga Manastiri (44 dhe 72v), një pacient nga Kumanova (70v), një nga Prilepi (59v), nga Ohri (68v), Strumica (76v), Radovishi (58v) dhe një pacient nga Kërçova (63v).

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...