Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

1321 raste të reja, 433 janë shënuar edhe 26 viktima

Shkup, 11 nentor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni u kryen gjithsej 3836 testime dhe rezultuan në total 1321 raste të reja të infektuar me vovid-19. Rastet u regjistruan në:

-Shkup 583
-Kumanovë 100
-Dibër 12
-Stip 40
-Prilep 57
-Tetovë 80
-Strugë 13
-Veles 64
-Manstir 50
-Ohri 31
-Kavadarci 23
-Gostivar 46
-Gevgelija 22
-Strumica 15
-Kriva Palanka 9
-Radovish 5
-Krushevo 8
-Kochani 29
-Probistip 6
-Demir Hisar 10
-Berovo 3
-Vinica 13
-Delçevo 6
-Kratovo 4
-Sveti Nikole 12
-Kërçovë 35
-Risen 10
-Negotino 24

26 persona kanë humbur jetën, shtate pacientë nga Shkupi, dy nga Shtipi, një nga Prilep , nje nga Tetova, nje nga Velesi, dy pacientë nga Manastiri, tre nga Ohri, dy nga Struga , nje nga Kavadarci një pacient nga Gostivari, një nga Strumica dhe një pacient nga Kriva Palanka, dy nga Radovishi dhe nje nga Delceva.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...