Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

1485 raste aktive me Covid në Kosovë

Gjatë javës së fundit numri i rasteve të reja pozitive me Coronavirus në Kosovës, ka shënuar rritje

Me rritjen e numrit të rasteve të reja është rritur edhe numri i rasteve aktive, që tashmë kalon shifrën një mijë e 488.

Vetëm gjatë ditës së shtunë u shënuar 148 raste të reja, por është rritur edhe numri i testimeve.

Madje në po të njëjtën ditë u shënua një rekord testimesh, gjithsej 1028 sosh.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Kosovë tashme ka arritur 16 mijë 754 nga 79.189 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 652 raste të vdekjes.

Deri më sot numri i të shëruarve është gjithsej 14 mijë e 617. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...