Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

166 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, nuk ka të vdekur

Shkup, 3 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1756 testime, ndërsa janë regjistruar 166 raste të reja me covid në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 46 raste të reja, në Kumanovë 17, Dibër 3, Shtip 13, Prilep 12, Tetovë 11, Strugë 4, Veles 3, Manastir 4, Ohër 2, Kavadar 2, Gjevgjeli 2, Strumicë 3, Kriva Pallankë 2, Radovish 2, Koçan 7, Probishtip 1, Makedonski Brod 2, Pehçevë 6, Berovë 4, Vinicë 3, Dellçevë 12, Kratovo 2 dhe Shën Nikollë 3.

Pacientë të vdekur nga Covid 19 nuk ka.

Nga ana tjetër janë shëruar 224 pacientë.

Gjithsej deri tani në Maqedoni të infektuar janë 14762 pacientë. Prej tyre, të shëruar janë 11965, të vdekur 606, ndërsa rastet aktive 2191.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...