Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

18 fëmijë dhe 120 të punësuar në çerdhe janë të infektuar me Covid 19

Shkup, 11 nëntor – Zhurnal.mk – Ministrja për Punë dhe Politikë Sociale, Jagoda Shahpaska thotë se deri tani 18 fëmijë dhe 120 të punësuar janë infektuar me korona virus, ndërsa në izolim gjenden mbi 1200 fëmijë, informon Zhurnal.

Ndërkaq, Irina Sotirova Buhova nga Inspektorati Shtetëror sanitar dhe shëndetësor, shprehet se nuk është shënuar transmetim i virusit në çerdhe dhe shkolla.

Arsyeja pse numri i të izoluarve është i madh është se përshkak një të infektuari, në izolim shkojnë së paku 15 fëmijë.

Shahpaska vlerësoi se gjendja në çerdhe është nën kontroll, pasi siç tha, mund të shihet numri i ulët i rasteve pozitive dhe personave në izolim, duke pasur parasysh se për momentin 11 mijë fëmijë janë në çerdhje.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...