Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

21 viktima dhe 565 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Shkup, 2 nëntor – Ministria e Shëndetësië, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1325 teste të realizuara, 365 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-230, Kumanovë-35, Shtip-13, Prilep-65, Tetovë-39, Strugë-1, Veles-27, Manastir-15, Ohër-3, Kavadarc-10, Gostivar-27, Gjevgjeli-13, Strumicë-17, Kriva Pallankë-6, Radovish-7, Krushevë-3, Koçan-15, Probishtip-3, Berovë-4, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Kratovë-6, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-3, Resnjë-1 dhe Negotinë-9.

Në 24 orët e fundit Instutit i Shëndetit Publik ka regjistruar 154 pacientë të shëruar.

Shkup-58, Shtip-7, Prilep-9, Tetovë-6, Strugë-8, Veles-7, Manastir-11, Ohër-11, Kavadarc-5, Gostivar-6, Strumicë-9, Koçan-5, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Berovë-1, Vallandovë-2, Vinicë-1, Sveti Nikollë-2 dhe Negotinë-3.

Betejën me korona virusi gjatë 24 orëve të fundit e kanë humbur 21 pacientë.

Shkup-6, Tetovë-5, Kumanovë-1, Veles-2, Bogdancë-2, Manastir-1, Radovish-1, Prilep-1, Ohër-1 dhe Shtip-1.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...