Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

30 të vdekur, 947 raste të reja dhe 691 të shëruar

Shkup, 10 nentor – Në 24 orët e fundit është shënuar rënie e numrit të pacientëve me Kovid në Maqedoninë e Veriut, por rekord sa I përket numrit të viktimave që nga paraqitja e pandemisë.

Siç njofton ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë bë 3042 testime dhe janë shenuar 947 të infektuar, me çka numri i pacientëve të infektuar pas një kohe të gjatë ka rënë nën 30 për qind nga numri i perosnave të testuar.

Mirëpo shifra brengosëse shënohen tek viktimat. Brenda 24 orëve, nga Kovid 19 kanë ndërruar jetë 30 persona.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...