Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

38 kg lëndë narkotike në makinë, arrestohet 44-vjeçari

Një 44-vjeçar është arrestuar nga Policia e Krujës, pasi gjatë kontrollit në bagazhin e makinës së tij janë gjetur 38 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë.

Arrestimi i P. L., banues në Tiranë u bë në aksin rrugor Laç-Fushë Krujë, në vendin e quajtur “Nënkalimi i Fushë Krujës”.

Në cilësinë e provës materiale, autoritetet sekuestruan lëndën narkotike, automjetin “Volksëagen” dhe 2 aparate celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...