Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

438 raste të reja, 6 viktima e 191 të shëruar

Shkup, 16 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë, ndërsa janë shëruar 191 persona.

Sa i përket qyteteve, Shkupi vijon me numrin më të lartë, edhe ate 200.

Ndërsa më pas vijojnë komunat e tjera:

– Kumanovë 21
– Dibër 1
– Shtip 17
– Prilep 13
– Tetovë 27
– Veles 7
– Manastir 18
– Ohër 16
– Kavadar 9
– Gostivar 2
– Gjevgjeli 10
– Strumicë 30
– Kriva Palankë 6
– Radovish 6
– Kocan 15
– Probistip 1
– Pehçevë 3
– Berovë 2
– Valandovë 3
– Vinica 3
– Dellçevë 5
– Kratovë 1
– Shën Nikolë 3
– Kërçovë 9
– Resnjë 5
– Negotinë 5

Sa i përket numrit të vdekjeve, 6 persona vdiqën në kushte spitalore, tre pacientë nga Shkupi (75, 89 dhe 68), nga Kriva Pallankë (62), Strumicë (64) dhe një pacient nga Shtipi (78).

Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 191 pacientë të shëruar, edhe ate shumica prej tyre nga Shkupi 85, Kocani 21, Kumanova 12, Dibra 1, Shtipi 9, Tetova 10, Gostivari 5, etj.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 216,541 teste për Covid-19.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...