Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“56.2% më shumë”- Rama publikon shifrat e rritjes së pagave në sektorin publik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tioj në Facebook disa shifra të cilat sipas tij tregojnë se pagat në publik janë rritur gjatë qeverisjes së Partisë Socialiste.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama, në sektorin publik pagat janë rritur me 56.2%. Vlera totale e parave në 2006 ishte 45.5 miliardë lekë dhe në 2021 parashikohet të shkojë në 71.1 miliardë lekë.

Rama publikimin e këtyre shifrave e shoqëron me shkrimin: Me këto dy shifra për fondin e pagave të shtetit, për thuajse të njëjtin numër punonjësish, ku mund të shihni përgjigjen e qartë të pyetjes, “A janë rritur a s’janë rritur pagat?”

Postimi i plotë i Ramës:

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...