Agjencia Zhurnal.KS
Bota

60 grabitje në Spanjë, policia në kërkim të bandës së shqiptarëve “me të zeza”

Policia spanjolle njoftoi se është në ndjekje të një bande shqiptarësh që mendohet se kanë grabitur rreth 60 banesa në Galici.

Në grabitjen së fundit, dy prej anëtarëve të kësaj bande u arrestuan. Sipas mediave spanjolle, njëri prej tyre është një 32-vjeçar shqiptar.

Banda ka të njëjtën mënyrë operimi për çdo grabitje: qëndrojnë për disa javë në një zonë dhe veprojnë të veshur me të zeza, por me fytyrën zbuluar.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...