Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

65-vjeçari me COVID u hodh nga kati i katërt i spitalit, flet mjekja: Po trajtohej edhe për …

Një mjeke e spitalit “Shefqet Ndroqi” ka reaguar për ngjarjen e rëndë që u shënua dje në këtë spital, ku një pacient 65-vjeçar i dha fund jetës, duke u hedhur nga kati i katërt i pavijonit.

Teksa i shprehu ngushëllime familjes, ajo tha se krahas trajtimit për koronavirus, 65-vjeçari po trajtohej edhe për shqetësime psikologjike.

“Jam para jush në emër të spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” ku çdo ditë po bëhet një punë e jashtëzakonshme për të shpëtuar jetë për pacientët që trajtohen për Covid-19, e cila është një sëmundje shumë e rrezikshme, e pabesë, që ka tronditur të gjithë botën. Në emër të stafit të spitalit tonë shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së pacientit 65 vjeçar, me inicialet H.M., i cili dha fund jetës mbrëmjen e djeshme. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij në këto momente të vështira.

Ju informoj se, 65-vjeçari ishte shtruar me pneumoni si pasojë e Sars Covid 2 dhe po trajtohej prej vetëm 24 orësh në spitalin tonë me terapinë e simptova Covdi-19 si dhe shqetësime psikologjike duke u asistuar nga stafi mjekësor.Sigurojmë qytetarët se do shërbejmë me përkushtim e sakrificë për të gjithë pacientët.”, tha mjekja pneumologe.

Më herët spitali në një deklarate zyrtare, informoi se “65-vjeçari ishte shtruar një ditë më parë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me pneumoni të shkaktuar si pasojë e virusit SARS COV2 dhe po trajtohej me terapinë e plotë të mjekimit”.

Reagimi i spitalit

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së 65-vjeçarit me inicialet H.M, i cili i dha fund jetës mbrëmjen e sotme dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij në këto momente të vështira.

65-vjeçari ishte shtruar një ditë më parë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me pneumoni të shkaktuar si pasojë e virusit SARS COV2 dhe po trajtohej me terapinë e plotë të mjekimit.

Duke shprehur edhe një herë dhimbjen për këtë ngjarje të rëndë, stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” siguron qytetarët se po vijojë të jetë në shërbim 24/7 për të garantuar shërbimin shëndetësor për pacientët që trajtohen në spitalin tonë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...