Agjencia Zhurnal.KS
Bota

71 raste vetëvrasjesh të pacientëve të infektuar në Itali

Teksa në vendin tonë janë regjistruar 4 raste të vetëvrasjeve në spitalet COVID, ku pacientë me koronavirus i japin fund jetës duke u vetëhedhur nga lartësia, raste të ngjashme janë shënuar dhe në shtetin fqinj, Itali.

Sipas të përditshmes ‘La Republica’, që nga muaj mars, kohë në të cilën shpërtheu pandemia në Itali, janë regjistruar 71 raste të vetëvrasjeve të pacientëve me këtë virus, deri në shtator. Po ashtu ka pasur dhe 46 tentativa për të vrarë veten.

Ngjarjet e fundit në vendin tonë kanë shkaktuar debate të mëdha për protokollin e ndjekur nëpër spitalet COVID, ku sipas kritikëve, në këto institucione shëndetësore, pacientëve duhet t’ju ofrohet dhe trajtim psikologjik, me psikologë. Kujtojmë se në vendin tonë janë regjistruar 4 raste të vetëvrasjeve në spitalet COVID, ku ngjarja e fundit u shënua dje.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...