Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

A do të lirohet Hashim Thaçi që të mbrohet në liri? – flet avokati Pallaska

Dastid Pallaska, avokat i ish-presidentit thotë se nuk ka asnjë arsye që mbahet në paraburgim Hashim Thaçi.

Ai flet për akuzën ndaj ish-kryetarit të qeverisë së Kosovës.

““Ende është herët të flasim se për çka akuzohet. Është një përmbledhje e ngjarjeve të ndryshme të cilat nuk duket në shikim të parë që kanë ndonjë ndërlidhje në përgjithësi me një strukturë të caktuar e aq më pak me persona që janë paraqitur aty”, thotë Pallaska në Pressing.

Ai tregoi se mbrojtja ka kërkuar mbrojtjen në liri të Thaçit.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...