Agjencia Zhurnal.KS
Auto

A mund të jetë Golf më i shpejtë se Tesla?

Avantazhet e makinës elektrike janë veçanërisht të dukshme në garat e shpejtësisë dhe makinat e Tesla-s shpesh kanë lënë pas shumë modele të famshme që shquhen për shpejtësi të madhe. 

Sidoqoftë, ndonjëherë aftësia e shoferit, pak fat edhe një Golf i mirë, janë të mjaftueshme për t’i prishur të gjitha parashikimet, transmeton Telegrafi.

Kjo është pikërisht ajo që ndodhi në këtë rast kur shoferi i Golf-it reagoi shkëlqyeshëm, ndërsa shoferi i Tesla-s u kap në befasi nga fillimi i vrullshëm i Golf-it.

Golf ka një motor 2.0 TSI, ka 310 kuaj fuqi dhe 400 Nm çifte rrotulluese. dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km / h e arrin për 4.6 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale prej 270 km / h.

Tesla Model 3 ka 450 kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin për 3.4 sekonda. Me një mbushje të vetme, makina e Tesla-s përshkon një distancë prej 500 km.

Shihni se si shkoi gara në videon më poshtë, ku në fund Golf e fiton garën e shpejtësisë. Aksioni fillon në minutën 2:15.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...