Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Adelina Ismaili rikthehet pas pesë vitesh me interpretim live, këndon në mënyrë fantastike “Mora fjalë”

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Adelina Ismaili, ka tash e sa kohë që e ka lënë pak anash muzikën.

Ajo po merret me emisionin e saj “Tete a Tete” në Kanal10, ku nga java në javë sjell intervista me të ftuar të ndryshëm, kryesisht figura publike në vend.

Teksa emisioni i saj përfshin një pjesë edhe argëtim me muzikë, Adelina nuk hezitoi që në edicionin e kaluar të ngirtet në këmbë për të kapur mikrofonin, dhe për t’ia “thënë këngës”.

Ajo interpretoi live këngën “Mora fjalë” bashkë me vokalistin e emisionit, Krenar Krasniqi.

Dyshja sollën një interpretim të veçantë të asaj që njihet si ndër këngët më të bukura patriotike ndër vite.

“Pas 5 vitesh, këngë e zemrës… Faleminderit Krenar Krasniqi, zëri yt është magji”, shkroi Adelina në një video të performancës të publikuar në Facebook.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...