Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Aeroplani rus “përplaset për tokë” dhe rrëshqet nga pista – publikohen pamjet e aksidentit

Një nga aeroplanët më të mëdhenj në botë, aeroplani i ngarkesave Antonov, rrëshqiti nga pista duke pësuar dëmtime serioze gjatë një ulje emergjente në Rusi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni An-124 Ruslan, i cili është në gjendje të mbajë 150 tonë, u ngrit nga aeroporti i Novosibirsk në Siberi, por menjëherë u gjend në telashe, duke humbur kontaktin me tokën.

Aeroplani me 14 anëtarë të ekuipazhit rrëshqiti nga pista, duke shkaktuar dëme në rrotën e tij të përparme dhe krahut të majtë.

Sipas dëshmitarëve, tymi po dilte nga një prej motorëve të tij, ndërsa ai po aterronte.

Duke folur për momentin e tmerrshëm, kapiteni i avionit Evgeny Solovyov tha: ‘Motori ynë i dytë shpërtheu, ndërpreu rrymën dhe ne u kthyem në aeroport’.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...