Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Aeroporti gjerman përgatitet të transportojë miliona vaksina Covid

Pasi që një varg vaksinash Covid-19 janë pranë aprovimit, stafi i Aeroportit të Frankfurtit po përgatitet për të trajtuar sfidën e paparë logjistike të transportimit të miliona dozave të shpëtimit të jetës në të gjithë botën.

Frankfurti është qendra më e madhe e Evropës për transportimin e mallrave farmaceutikë dhe do të jetë thelbësore për suksesin e inokulimit të miliona njerëzve kundër koronavirusit.

“Stresi po rritet tani që po hyjmë në fazën ‘e nxehtë’”, i tha AFP Karin Krestan, drejtoresha e operacioneve të Lufthansa Cargo gjatë një turneu në terminalin e kontrolluar nga “Cargo Cool Center”.

Krestan, e cila përdor aftësitë e saj si një ish-infermiere, është e sigurt që ekipi i saj është i gatshëm për detyrën.

“Proceset janë krijuar, ne jemi shumë të sigurt dhe ndihemi të përgatitur mirë,” tha ajo.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...