Agjencia Zhurnal.KS
In memoriam Maqedoni

Ahmeti shprehë ngushëllime për ndarjen nga jeta të Enver Maliqit

Shkup, 1 dhjetor – Zhurnal.mk – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me pikëllim të thellë ka marë lajmin për ndarjen nga jeta të afaristit Enver Maliqi, informon Zhurnal.

Ahmeti shprehet se Maliqi çdo herë do të mbetet në kujtimet tona si një atdhetar dhe humanist i madh i cili ka lënë shumë gjurmë në vend dhe më gjerë.

Ai i shprehë ngushëllime familjes Maliqi.

“Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut, bashkëpunëtorit, humanistit dhe afaristit të mirënjohur shqiptar z. Enver Maliqi, nënkryetar i parë shqiptar i qytetit të Shkupit.

Enveri çdoherë do të mbetet në kujtimet tona si një atdhetar dhe humanist i madh i cili me veprat e veta ke lënë shumë gjurmë në vend dhe në rajon.

Ngushëllime të sinqerta familjes Maliqi dhe të gjithë miqve, bashkëndjej me ju.

U prehsh në paqe Xhaxh!”, ka shkruar Ahmeti.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...