Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ahmeti: UÇK-ja në Maqedoni të Veriut fitoi betejën edhe në HAGË (Video)

Shkup, 9 nentor – Në Maqedoni Ushtria Çlirimtare Kombëtare ka pasur zinxhir komandues. Unë kam pasur intervistë nga Tribunali Ndërkombëtar i Hagës, kjo intervistë ka zgjatur 5 ditë dhe të gjithë dokumentacionin kam dorëzuar në këtë tribunal.

Në atë Gjykatë Ndërkombëtare ne kemi fituar edhe në sferën ndërkombëtare gjyqin dhe aso kohe me burg u dënuan Johan Tarçullovski dhe Lube Boshkovski si udhëheqës së policisë së shtetit.

Kështu deklaroi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në emisionin SPOTLIGHT me Alban Dudushin në Vizion Plus.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...