Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ajër të ndotur thithin qytetarët dhe sonte, Tetova mban rekordin

Tetovë, 13 nëntor – Qytetarët po marrin frymë edhe sot në mbrëmje me ajër të ndotur. Tetova është qyteti më i ndotur sipas të dhënave nga stacionet matëse.

Ajri në Tetovë është shumë i ndotur, dhe banorët e Kumanovës, Gjevgjelisë dhe Manastirit thithin ajër shumë të ndotur.

Ajri në Shkup është i ndotur mesatarisht.

Dibra, Gostivari dhe Velesi kanë ajrin më pak të ndotur sonte.

Për shkak të koronavirusit, por edhe për shkak të ndotjes së ajrit, qytetarët mbajnë maska.

Në mbrëmje dhe në mëngjes qytetet janë “fundosur” në smog.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...