Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Aksidentohet presidenti austriak, lëndon legenin

Presidenti austriak Alexander Van der Bellen plagosi veten në një rënie në vendin e tij të lindjes në Mürzsteg në pellg dhe më pas shkoi në Spital të Vjenës për kontrollë.

Presidenti është diagnostikuar me një dëmtim të madh të legenit.

Ai do të qëndrojë në spital për menaxhimin e dhimbjes për ditët e ardhshme por thuhet nuk ka nevojë për operacion. Përndryshe, gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...