Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Aksion i MPB-së, arrestohen shtatë shpërndarës të lëndëve narkotike

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme në suaza të aktiviteteve të intensifikuara dhe masave në luftën kundër trafikut të drogës, dje ka sekuestruar tetë armë, një laborator për drogë, heroinë dhe marihuanë dhe ka arrestuar shtatë persona.

Nëpunësit policor në bashkëpunim më SPB Kumanovë, Shtip, Veles dhe Kratovë dhe me urdhër nga gjykatat kompetente kanë kryer bastisje në shtëpitë e personave të arrestuar dhe në hapësirat e tjera në pronësi të të arrestuarve, nga ku janë gjetur armët, laboratori për drogë dhe materialet e tjera.

Nga MPB thonë se kundër të arrestuarve do të dorëzohen parashtresa adekuate deri në prokurorinë kompetente.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...