Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Akti mahnitës i gjyqtarit, ia ‘mbulon gjoksin’ sportistes gjatë ndeshjes së saj

Arbitri i UFC-së, Jason Herzog, po vlerësohet jashtëzakonisht shumë pasi ndihmoi një luftëtare femër të shmangte një ‘akt turpërues’ gjatë një lufte.

Norma Dumont po luftonte me Ashlee Evans-Smith në UFC Vegas 15 të dielën kur gjërat pothuajse shkuan shumë keq për Dumont, transmeton Telegrafi.

Ndërsa u përpoq me kundërshtarin e saj në tokë, gardëroba e Dumont filloi të rrëshqiste drejt kokës së saj dhe ajo rrezikoi të ekspozonte më shumë sesa do të donte.

Por për fat të mirë për Dumont, gjyqtari Herzog vuri re se çfarë po ndodhte dhe u fut për të ndihmuar.

Pa ndërprerë luftën, Herzog tërhoqi pjesën e sipërme të Dumont para se të shkonte shumë larg dhe u sigurua që ajo të ishte në gjendje të vazhdonte pa u shqetësuar.

Me luftën që transmetohej në TV drejtpërdrejt, një mosfunksionim i gardërobës do të kishte qenë gjëja e fundit që Dumont donte.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...