Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Alarm për sulm terroriste në Gjermani, policia kontrollon dy apartamente

Autoritetet policore në Gjermani kanë kryer disa kontrolle të premten për shkak të disa fotografive me armë që u shpërndan në rrjete sociale.

Sipas mediave gjermane një 27-vjeçar kishte postuar në rrjetet sociale një foto me kallashnikov dhe në të ka shkruar “Mbroni të dërguarin e Allahut”.

Kjo foto bëri që rreth 80 oficerë policie të armatosur të kontrollojnë dy apartamente një të 27-vjeçarit dhe një të 23-vjeçarit, ku mendohet se është arma e postuar në internet.

Kontrollet në qytetin Görlitz të Gjermanisë u kryen në dy apartamente, disa makina si dhe 3 persona ku mes tyre ishin 23 dhe 27-vjeçarët më sipër.

“Përveç sekuestrimit dhe konfiskimit të objekteve, dokumenteve dhe gazeta që janë të rëndësishme për provat, u gjetën edhe armët e përdorura për të pozuar.” shkruhet në raportin e policisë.

Së bashku me dy të arrestuarit më siper u kap edhe një 20-vjeçar i cili ishte dosje kriminale më parë. Gjithashtu u tha se 20-vjeçari ishte një mbështetës i ISIS.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...