Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ali Ahmeti nuk do të gjykohet për rastin “Regjistrimi”

Shkup, 3 dhjetor – Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti nuk do të gjykohet mbi akuzën për lëndën “Regjistrimi”. Javorja “Fokus” shkruan se procedura ndaj tij është ndërpre pasi Prokuroria Publike nuk ka arritur ta dëshmojë veprën penale.

Akuza e ish PSP-së bashkoi në bankën e të akuzuarve kreun e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ish kryeministrin Nikolla Gruevski mbi dyshimet për ndikimin ndaj procesit të regjistrimit, përkatësisht marrëveshjes Gruevski-Ahmeti për bojkotimin e procesit në vitin 2011.

Në ngritjen e akuzës, ish PSP kishte konstatuar se partnerët e koalicionit kanë dëmtuar buxhetin shtetëror për 2.8 milion euro. Ndërprerja e procedurës vjen një muaj pasi Ahmeti u paraqit vullnetarisht për të dëshmuar në Prokurori.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...