Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ali Ahmeti sot dëshmon në Gjykatën Speciale për krime lufte

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, sot dhe nesër do të dëgjohet nga Gjykata Speciale për krime lufte në Kosovë, informon Zhurnal.

Nga kabineti i BDI-së konfirmojnë se ai është ftuar si dëshmitar për rolin e tij në UÇK. Por nga Gjykata Speciale e Hagës nuk kanë treguar deri tani se në çfarë cilësie është ftuar Ahmeti.

Gjykata speciale ka kërkuar që Ahmeti të jetë i disponueshëm dy ditë për deklarimin e tij.

Lideri i BDI-së muajin e kaluar në FB profilin e tij njoftoi se do të dëshmojë në Hagë, ku iftuar është si dëshmitar./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...