Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ali Ahmeti uron presidentin e ri amerikan Xho Bajden dhe falënderon presidentin Tramp

Shkup, 7 nentor – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i pari kauruar presidentin e ri të zgjedhur amerikan vetëm pak çaste paskonfirmimit të fitores në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.“Rikthehet miku jonë i madh, Joe Biden, tashmë në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

”Uroj shëndet, punë të mbarë dhe suksese për Presidentin Biden dhepërgëzoj SHBA-të për përmbylljen e procesit zgjedhor dhe të zgjedhurit eri në Kongres, Senat dhe në Shtëpinë e Bardhë.Falënderime të mëdha edhe për Presidentin Donald Trump dhe kontributin etij në 4 vitet e kaluara.Miqësia jonë me SHBA-të është e përhershme”, ka shkruar Ahmeti në uratën e tij.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...