Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Aligatori gjigant shfaqet papritur në një fushë golfi, në Florida

Një aligator gjigant është shndërruar në fenomenin më të fundit në rrjet, pasi u filmua duke ecur në një fushë golfi, të mërkurën, në Florida.

Përmasat e tij të mëdha, por edhe mënyra sesi zvarraniku po ecte, bëri që përdoruesit e rrjeteve sociale ta quajnë më tepër si një dinosaur T-Rex i dalë nga filmi “Jurassic Park”.

Fatmirësisht nuk kishte këmbësorë pranë aligatorit, ndërsa personi që po e filmonte u largua me shpejtësi me makinë.

Autoritetet vlerësojnë se në Florida jetojnë rreth 1,3 milionë aligatorë, më i madhi, i kapur ndonjëherë, ka pasur një gjatësi prej 53 metrash. Por edhe pse përmasat e aligatorit në fjalë nuk dihen, banorët vendas kanë shprehur shqetësim pasi kafsha mund të përbëjë rrezik për ta.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...