Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Amaneti i aktorit Sean Connery

Hiri i eshtrave të aktorit të ndjerë, Sean Connery, do të shpërndahen në Skoci. Lajmin e ka konfirmuar familja e yllit veteran të kinematografisë, transmeton Koha.

Connery që ishte aktori i parë që e kishte portretizuar James Bondin në ekran të madh dhe i cili vdiq më 31 tetor të këtij viti, kishte kërkuar që hiri i eshtrave të tij të rikthehej në vendlindje. Kështu bëri të ditur bashkëshortja e aktorit, Micheline Roquebrune për gazetën “The Scottish Mail on Sunday”.

“Ne do ta sjellim Seanin në Skoci, kjo ishte dëshira e tij e fundit. Ai dëshironte që hiri i eshtrave të tij të shpërndahen në Bahamas dhe në vendin e tij të lindjes. Sapo të jetë e sigurt për të udhëtuar, qëllimi i familjes sonë është që të rikthehemi në Skoci bashkë me të. Do të donim ta organizonim një ceremoni përkujtimore atje, dhe shpresojmë t’ia arrijmë këtij qëllimi. Por, nuk kemi ide se kur do të ndodhë kjo”.

Adhurues të shumë të aktorit veteran Sean Connery në Skoci, e kanë nisur një peticion për ta riemëruar aeroportin e Edinburghut sipas tij, dhe deri më tani 2.500 njerëz e kanë nënshkruar peticionin.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...