Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Amazon vjen me një pajisje dhe aplikacion që llogarit yndyrën e trupit bazuar në selfie

Shitësi me pakicë në internet konkurron me Apple dhe Fitbit.

Si kompanitë e tjera të teknologjisë, Amazon dëshiron të përfshihet në fushën e palestrës dhe shëndetit.

Amazon njoftoi të enjten programin e ri të anëtarësimit “Halo” dhe një orë për palestër.

Ora, e cila thuhet se kushton 100 dollarë së bashku me një anëtarësim gjashtëmujor, mat parametra të ndryshëm si pulsi, temperatura e lëkurës, aktivitetet dhe ritmi i gjumit, transmeton Telegrafi.

Yndyra e trupit dhe modeli 3D

Amazon vendos një fokus të fortë në peshën e trupit të përdoruesve të tij, që është parametri më i rëndësishëm për të qëndruar të shëndetshëm.

Për të llogaritur dhjamin e trupit të një personi, përdoret një metodë e mahnitshme.

Shitësi me pakicë në internet dëshiron të jetë në gjendje të llogarisë se sa e lartë është përqindja e yndyrës dhe që bazohet në selfie dhe fotot e telefonit celular të trupit të tyre.

Një model 3D i trupit është krijuar më pas nga pamjet, të cilat analizohen duke përdorur inteligjencën artificiale.

Algoritmi duhet të jetë në gjendje të dallojë pjesët e trupit nga sfondi dhe në fund të identifikojë fushat me probleme.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...