Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Ambasada Amerikane ka një apel për qytetarët e Kosovës

Ambasada Amerikane e Kosovës, ka bërë një apel për qytarët e Kosovës në lidhje me situatën me COVID-19.

Përmes një deklaratë në Tëwitter, kërkohet që të gjithë të punojnë së bashku për ta përmirësuar lakoren shqetësuese.

“Ne duhet të punojmë së bashku për të ulur lakoren në Kosovë. Disiplina dhe solidariteti janë të nevojshme për të kthyer Kosovën përsëri në punë. Rri në shtëpi dhe vendose maskën”, thuhet në apelin e ambasadës..

Ndryshe, Qeveria e Kosovës ka votuar masat kufizuese ku përfshihet edhe ora policore prej orës 19:00 për shtatë qytete të Kosovës.

Javën e fundit numri i infeksioneve është shtuar dukshëm.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...