Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Ambasadori Abbott: Respektojmë dorëheqjen e Presidentit Thaçi

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholass Abbott, ka thënë se e respektojnë dorëheqjen e Hashim Thaçit nga posti I Presidentit të Kosovës, njofton Insajderi.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Abbott gjithashtu thotë se e mbështesin edhe Vjosa Osmanin në ushtrimin e detyrës së Presidentes.

”Ne e respektojmë dorëheqjen e Presidentit Thaçi në interes të Kosovës dhe do të mbështesim ushtruesen e detyrës së Presidentes Osmani, për të mbrojtur stabilitetin”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...