Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ambasadorja Kim mesazh SPAK: Vazhdoni punën e nisur

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka vlerësuar ecurinë e punës së SPAK në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Përmes një postimi në “Twitter”, kryediplomatja iu bën thirrje anëtarëve të SPAK që të vazhdojnë rrugën e nisur. Pas hetimeve të fundit të SPAK, Kim tha se këto rezultate janë inkurajuese.

“Hetimet dhe aktakuzat e qëndrueshme të SPAK janë inkurajuese – një shenjë e qartë që SPAK po ecën përpara hap pas hapi për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar. Mbaj kursin. Qëndro i ashpër. Vazhdoni të bëni punën tuaj të rëndësishme. SHBA është me popullin shqiptar në mbështetje të Reformës në Drejtësi!”

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...