Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Antonio Milloshoski ngelet pa licencën e noterit

Shkup, 1 dhjetor – Zhurnal.mk – Deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski ka ngelur pa licencën e noterit, pasi Ministria e Drejtësisë, përshkak funksionit të tij si deputet i’a mori lejen për punë, gjegjësisht është shkarkuar nga shërbimet e noterit, informon Zhurnal.

Milloshoski vendimin për noter e kishte marë në vitin 2016, por pas përzgjedhjes së tij si deputet në Kuvend po atë vit në dhjetor, ai ka dorëzuar kërkesë për pauzimin e shërbimit derisa kryen funksionin deputet.

Udhëheqësia e atëhershme e Ministrisë së Drejtësisë në mënyrë eksprese e ka pranuar kërkesën e tillë të Mickoskit, me çka menjëherë disa ditë pasi e ka marë licencën për noter, të njejtën e ka vënë në pushim.

Në këto zgjedhjet e fundit ai përsëri u zgjodh si deputet. Milloshoski nuk ka dorëzuar kërkesë të re për vënien në pushim të shërbimit noterik.

Milloshoski tani ka të drejtë ligjore të dorëzojë ankesë apo të hapë kontest gjyqësor para Gjykatës Administrative.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...