Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Anulohet seanca gjyqësore, “Janeva kundër Boki-13”

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Gjykimi pas padisë së Katica Janevës kundër Boki 13 për incizim të paautorizuar, sot u anulua. Shkaku hospitalizomi i Bojan Jovanovskit i cili pas kujdesit intensiv është dërguar në spital, ndërkohë që seanca e radhës do të caktohet pasi ai të shërohet.

Avokatët e Katica Janevës erdhën në gjykatë, por ajo nuk u paraqit. Paraburgimin deri në aktvendimin e plotfuqishëm për rastin “Reket” e mban në Gjevgjeli dhe nuk është më në Shkup.

Janeva ka ngritur padi kundër Boki-13 për incizim të paautorizuar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...