Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Aplikacioni “Zoom” thyen rekorde në fitime, financiarisht më lart se ‘Boeing’ dhe ‘Ford’ bërë bashkë

Aplikacioni “Zoom” u kthye në një nga programet më të përdorura në të gjithë botën gjatë periudhës së pandemisë Covid-19.

Kështu ky aplikacion sipas studiuesve të bursës në Wall Street ka thyer rekorde në fitime, ku buxheti i kompanisë është rritur me 122 miliardë Dollarë.

Aplikacioni i video konferencave tashmë qëndron në majat e klasifikimit për nga vlera, duke ja kaluar dhe kompanive me famë në industrinë automobilistike apo të aviacionit.

“Kompania synon të suportoj bizneset e të ardhmes, punën e lirë dhe të mësuarit kudo nëpër botë”, u shpreh themeluesi Eric Yuan.

Shumë kompani u detyruan të ndiqnin konferencat apo takimet e tyre në mënyrë virtuale përmes këtij rrjeti gjatë pandemisë së Covid-19. Ky aplikacion u përdor gjerësisht edhe në Shqipëri me konferenca apo edhe në dhënien e mësimit online.

Kështu gjatë periudhës Mars-Qershor, aksionet e kompanisë u rritën me 33% duke kapur shifrat e 122 miliardë Dollarë. Momentalisht, Zoom është financiarisht më lart se “Fordi” dhe kompania avionëve Boeing bërë bashkë.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...