Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Armata do të angazhohet në sigurimin e spitaleve

Shkup, 4 nëntor – Zhurnal.mk – Qeveria dje ka pranuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për angazhimin e pjesëtarëve të Armatës, informon Zhurnal.

Ushtarët do të kyçen në sigurimin e spitaleve si ndihmë shtesë për pjesëtarët e MPB-së.

Qeveria ka konkluduar që për këtë duhet të kërkohet dhe pajtueshmëri nga presidenti i shtetit dhe komandant suprem i forcave të armatosura, Stevo Pendarovski.

Shefi i shtetit në javën e kaluar në seancën e këshillit të sigurisë për siguri, ka shprehur gatishmëri që nëse Qeveria kërkon, të vendosë në dispozicion aq sa është e nevojshme pjesëtarë të Armatës si mbështetje logjistike në luftën kundër pandemisë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...