Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Arrestohet në Aeroportin e Shkupit, kapet me dokument të falsifikuar

Në datën 16.11.2020  në orën 02.45 në Kalimin Kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar” – Shkup nëpunësit policorë kanë privuar nga liria R.T.(33) nga R. e Shqipërisë, me letërnjoftim italian të falsifikuar.

Gjatë kontrollit të bagazhit të tij, është gjetur një letërnjoftim me të dhënat e njejta, ndërsa pas bisedës së kryer, personi në fjalë ka deklaruar se letërnjoftimi italian është i falsifikuar dhe se e ka blerë nga një person në R. e Shqipërisë. Personi është dorëzuar tek nëpunësit policorë nga Reparti për krim ndërkufitar dhe migrime Shkup për procedim të mëtutjeshëm.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...