Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Arrestohet pronari i objektit hotelierik, ndërpritet ahengu familjar

Shkup, 5 nëntor, zhurnal.mk – Nëpunës policorë nga Stacioni policor Gostivar dhe në ora 17;40 minuta e kanë privuar nga liria M.I. (32) nga fshati Dobridoll i Gostivarit, pronar i objektit hotelierik në këtë fshat, i dyshuar se ka bërë vepër penale “mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë pandemisë”.

“Pas paraqitjes paraprake, nëpunësit policorë dhe inspektori nga Inspektorat shtetëror i tregut gostivar kanë kryer kontroll në objektin hotelierik, i cili paraprakisht ishte i mbyllur nga ISHT Gostivar, me ç’rast në objekt janë hasur shumë persona të cilët merrnin pjesë në një aheng familjar”, kumtuan sot nga MPB-ja.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohen kallëzime përkatëse.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...