Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Arrestohet sulmuesi i gazetarëve të Al Xhezira

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Në protestën e mbajtur dje nga ana e VMRO-DPMNE-së, një person i panjohur sulmoi gazetaren Millka Smilevska dhe kamermanin Jorde Angelloviq, të dy nga mediumi Al Xhezira, informon Zhurnal.

Por menjëherë policia ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë sulmuesin.

MPB informon se M.S në ora 18:30 ka denoncuar se në rrugën “Maqedonia” ku është mbajtur protesta, e ajo ka qenë në vend pune si gazetare, derisa ka biseduar me një nga personat që kanë marë pjesë në protestë, ka ardhur A.I (41 vjeçar) nga Shkupi, e ka goditur me shuplakë me çka gazetares i ka rënë mikrofoni.

A.I është arrestuar dhe kundër tij do të ngritet padi adekuate.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...