Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Arrihet marrëveshja, zhbllokohen llogaritë e Telekomit

Prishtinë, 16 nëntor, zhurnal-ks – Llogaritë e punëtorëve të Telekomit të Kosovës të cilët ishin të bllokuara, tashmë janë zhbllouar.

Kjo gjë u bë e ditur nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Blerim Kuçi.

Ai tha se tashmë është arritur marrëveshja për zhbllokimin e llogarive të Telekomit dhe është arritur të nënshkruhet marrëveshja me operatorin ekonomik ‘Dardafone.net’.

Kuçi tha se me këtë marrëveshje, borxhi i konfirmuar nga organet e drejtësisë do t’i paguhet operatorit privat në një periudhë disa-vjeçare dhe s’do të ketë bllokim të llogarive nga përmbaruesit privatë, transmeton lajmi.net.

Ndryshe gjatë ditës së sotme punëtorët e Telekomit kanë protestuar para objektit të Qeverisë së Kosovës dhe pas përfundimit të protestës njoftuan për fillimin e grevës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...