Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Arsenali në bisedime për talentin hungarez

Arsenali i ka nisur bisedimet për ta blerë mesfushorin e Red Bull Salzburg, Dominik Szoboszlai.

Klubi nga Londra veriore dëshiron ta transferojë talentin 20-vjeçar nga Hungaria.

Sipas gazetës së përditshme italiane, Gazzeta Dello Sport, Arsenali i ka nisur tashmë bisedimet me Salzburgun për Szoboszlai.

Arsenali është i gatshëm ta paguajë klauzolën e lirimit të tij në vlerë rreth 25 milionë euro.

Por, gjiganti i Premierligës pritet të përballet me konkurrencë nga Milani dhe Napoli për shërbimet e 20-vjeçarit, edhe pse është favorit për shërbimet e tij, sipas gazetës italiane.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...